Home Home Information Contact Site Map Library
English Site
بخش‌هاي اصلي
صفحه اصلی
ويژه‌ى تاتي‌ها
جهان دايناسورها
دانشمند کوچک
کتاب خوب
جانوران شگفت انگيز
شهر بازی
دور دنيا با يک کليک
دوست من رايانه
بدن من
دانشمندان و قهرمانان
آن‌چه پسنديده‌ايد
::
دوستان ايرانی
عکس‌هاى دايناسورها

دايناسورها

عکس‌هاى دايناسورها

کتابک
جستجو در پايگاه

جستجوي پيشرفته
دريافت اطلاعات پايگاه
نشاني پست الكترونيك خود را برای دريافت اطلاعات و اخبار پايگاه، در كادر زير وارد كنيد.
آخرين مطالب بخش
:: بزمجه: يادگار دايناسورها
:: اميراعلم و بهداشت در ايران
:: همه چيز با هفت چيز
:: سورنا قهرمان ملی ايران
:: چرا به خواب نياز دارم؟
کتاب رنگ‌آميزی

AWT IMAGE

جورچين طبيعت

AWT IMAGE

آموزش نقاشی

AWT IMAGE

:: ويژه‌ى تاتي‌ها : توپولوها برای آموزش يک تا سه ساله‌ها ::

ما دوست داريم بچه‌ها بخندند

توپولوها نام يک برنامه‌ی تلويزيونی سرگرم‌کننده، آموزنده و شادی‌بخش است که شبکه‌ی بی‌بی‌سی (BBC) ويژه‌ی کودکان يک تا سه ساله توليد کرده  و از شبکه‌ی پنج سيما (شبکه‌ی تهران) پخش شود. در پايگاه اينترنتی اين برنامه بازی‌ها، سرگرمی‌ها و آهنگ‌های کودکانه عرضه شده است و فعاليت‌هايی به پدران و مادران پيشنهاد شده که می‌توانند با کودک خود انجام دهند تا توانايی‌های ذهنی او شکوفا شود.

روی توپ لالا کليک کنيد تا وارد سرزمين توپولوها شويد 

لالا

  درباره‌ی توپولوهای تلويزيونی

  کودکان در همان جهانی زندگی می‌کنند که ما بزرگترها زندگی می‌کنيم، اما دريافت آن‌ها از جهان با ما تفاوت دارد. بنابراين، مهم‌ترين چيزی که بزرگسالان می‌تواند برای کودکان انجام دهند گوش‌دادن به آن‌ها و کوشش‌کردن برای فهميدن آن‌هاست. هنگامی که آندره داونپورت (Andrew Davenport) و همکارانش در شبکه‌ی پی‌بی‌اس (PBS) می‌خواستند برنامه‌ای برای خردسالان بسازند، نخست به چنين کاری پرداختند. آن‌ها برنامه‌ای به نام توپولوها ويژه‌ی کودکان يک تا سه ساله ساختند که از شبکه پنج (شبکه‌ی تهران) پخش شود.

  هدف اصلی اين برنامه سرگرم‌کردن و خوشحال‌کردن بچه‌هاست. داونپورت می‌گويد: "بچه‌ها دوست دارند که به سخنانشان گوش دهيم. بنابراين، زمان زيادی را به زيرنظرگرفتن و گوش‌دادن به بچه‌ها پرداختيم و کوشش کرديم خودمان را به همان احساسی نزديک کنند که بچه‌ها دارند. ما دريافتيم که تفاوت بين برنامه‌ی کاری بزرگترها و بچه‌ها می‌تواند اغلب بسيار شيرين و بامزه باشد و به همين دليل ما لحظات شادی داشتيم و بنابراين بازی و شادی را در قلب اين برنامه گذاشتيم." تينکی وينکی

  اما توليدکنندگان اين برنامه، فلسفه‌های ديگری نيز برای آن در نظر داشته‌اند. داونپورت می‌گويد: "کودکان خردسال آزمايش‌کردن را نيز بسيار دوست دارند. آن‌ها برای آزمودن تجربه‌هايشان کارها را دوباره و دوباره انجام می‌دهند. خالی‌کردن چندباره‌ی سبد يا قفسه‌ی ظرف‌ها ممکن است از نظر يک بزرگسال بيهوده باشد، اما از نظر بچه‌ها بسيار جالب است چرا که آن‌ها با اين کار چيزهای بسياری درباره‌ی شکل و اندازه‌ی چيزها می‌آموزند، اين که چه چيزی در آن جای می‌گيرد و چه چيزی جای نمی‌گيرد." به همين دليل است که تينکی وينکی، يکی از توپولوها، يک کيف دارد و دوست دارد همه چيز را درون آن بگذارد.

  توليدکنندگان اين برنامه به پدران و مادران سفارش می‌‌کنند که اين برنامه را همراه با فرزندانشان ببينيد و ببيند که چه چيزی توجه آن‌ها را جلب می‌کند. آن‌ها بايد بکوشند در درک کودکان شريک شوند، نه اين که درک خودشان را به بچه‌ها تحميل کنند. اين نخستين گام در پرورش خلاقيت در بچه‌هاست. توپولوها زمينه‌ی اين کار را فراهم می‌کند و به گفت و گوی بين فرزندان و پدر و مادران رونق می‌بخشد.

  توپولوها يک برنامه‌ی نيم ساعته‌ی سرگرم‌کننده، آموزنده و شادی‌بخش است که خردسالان ما سرزمين رويايی‌شان را در آن جا می‌يابند. جهانی خيالی و پر از بازی که شخصيت‌های دوست داشتنی و با ادب در آن زندگی می‌کنند و در هر چه که پيرامونشان است کند و کاو می‌کنند و دست به آزمايش می‌زنند. اين مجموعه فرصت شگفت‌انگيزی است برای پدران و ماران تا لذت نخستين کشف را در چشمان کودکانشان ببينند.

روی توپ لالا کليک کنيد تا به پايگاه توپولوها در بی‌بی‌سی وارد شويد

توپولوها

  
تسهيلات مطلب
ساير مطالب اين بخش ساير مطالب اين بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


كد امنيتي را در كادر بنويسيد >
::
دفعات مشاهده: 16603 بار   |   دفعات چاپ: 1809 بار   |   دفعات ارسال به ديگران: 279 بار   |   6 نظر
نظرات کاربران
نظر ارسال شده توسط نام يا پست الكترونيك در تاريخ 22/2/1389
لطفا زبان اصلی برنامه توپولوها را نیز پخش کنید تا با زبان انگلیسی هم آشنا شوند به نظر می رسد بسیار مفید باشد
bita928@yahoo.com
نظر ارسال شده توسط نام يا پست الكترونيك در تاريخ 24/10/1389
خیلی ممنون برای برنامه ی توپولوها
نظر ارسال شده توسط نام يا پست الكترونيك در تاريخ 14/12/1389
خیلی ممنون برای گیم توپولوها عالی بود
نظر ارسال شده توسط نام يا پست الكترونيك در تاريخ 4/1/1390
بد نیست
نظر ارسال شده توسط نام يا پست الكترونيك در تاريخ 2/6/1390
سلام من فاطیما هستم . 9 سالمه . امروز سایت شما را در مجله رشد پیدا کردم . خیلی خوب بود. فقط نتونستم ثبت نام کتم. خسته نباشید.
نظر ارسال شده توسط نام يا پست الكترونيك در تاريخ 16/8/1392
زهرا ممنون از زحمات شما
Static site map - Persian site map - English site map - Created in 0.065 seconds with 977 queries by AWT YEKTAWEB 2.4.3.1