Home Home Information Contact Site Map Library English Site
For Family
بخش‌هاي اصلي
صفحه‌ی اصلی::
آموزش‌های خانگی::
سرآشپز جزيره::
بهداشت خانواده::
آموزش جنسی::
کودک‌شناسی::
پسند شما::
::
جستجو در پايگاه

جستجوی پیشرفته
دريافت اطلاعات پايگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
آخرين مطالب بخش
:: والدين و نگرش نو به آموزش علوم
:: بيست راهکار برای پرورش دانش آموزان موفق
:: آموزش علوم در جريان بازی
:: نقش خانواده در آموزش علوم
آخرين مطالب ساير بخش‌ها
:: نقش کتابخانه‌های ديجيتال چندرسانه‌ای در پيشرفت آموزش
:: چه چيزی دختران را دختر می‌سازد؟
:: ترويج علم با دانش‌نامه‌های الکترونيکی
:: کتاب‌های اخترشناسی و فضا منتشر شد
:: پژوهشگر تاريخ علم چه کار می کند؟
:: ريش دراز
:: بزمجه: يادگار دايناسورها
:: يوسف ثبوتی: بنيان‌گذار نخستين رصدخانه‌ی پژوهشی ايران
:: سرشت علم و جايگاه آن در استانداردهای آموزش علوم
:: سرگذشت کتاب مرجع در ايران
:: آموزش جنسی : ساختمان آلت جنسی مردانه ::
 | تاریخ ارسال: 17/11/1385 | 

  آلت جنسی مردانه (Penis) از بخش کلاهک مانندی به نام حشفه (Glans) بدنه يا بخش استوانه‌ای شکل (Shaft)، بيضه‌دان و دو بيضه (Testis) تشکيل شده است. بدنه‌ی آلت از سه بافت اسفنجی نرم و استوانه‌ای درست شده است که شمار زيادی رگ خونی کوچک دارد. پايانه‌های عصبی زيادی به آلت وارد می‌شوند و آن را به تماس، فشار و دما حساس می‌سازند.

  حشفه که بخشی از پوست ختنه‌گاهی آن را در بر می‌گيرد، نسبت به بدنه‌ی آلت پايانه‌های عصبی بيشتری دارد و به اين دليل به تحريک فيزيکی حساسيت بيشتری دارد. ناحيه بين حشفه و بدنه که لبه‌ی تاجی ناميده می‌شود و بخش مثلثی کوچکی که زير آلت قرار دارد،جايی که نوار نازکی از پوست به نام بند (Frenum) به حشفه متصل است، دو ناحيه ديگر آلت‌اند که حساسيت زيادی دارند.

 

AWT IMAGE

  دو بيضه درون بيضه‌دان قرار دارند. بيضه‌ها جای توليد سلول‌های جنسی مردانه(اسپرم‌ها) و هورمون جنسی مردانه (تستوسترون) هستند. هنگام تحريک جنسی رگ‌های خونی بافت اسفنجی با خون پر می‌شوند و آلت متورم می‌شود. انبساط رگ‌های خونی طول آلت، باعث بزرگ شدن اندازه و سفت شدن آن می‌شود. تبديل حالت آلت نرم به آلت سفت و بلند، نعوظ (Erection) ناميده می‌شود. آلت پس از تخليه مايع منی يا پس از رفع تحريک جنسی به سرعت به حالت استراحت در می‌آيد.  

AWT IMAGE

  هنگامی که آلت جنسی مردانه در آلت جنسی زنانه يا مهبل(Vagina) فرو می‌رود و به اصطلاح مقاربت يا نزديکی (Intercourse) رخ می‌دهد. تماس حشفه با سطح درونی مهبل به تحريک عصب‌های آن، تهييج جنسی، اوج تحريک جنسی (Orgasm)، خروج منی (Semen) از نوک آلت و تخليه آن به مهبل می‌انجامد. منی حاوی شمار زيادی اسپرم است. اسپرم‌ها سلول جنسی زن يعنی تخمک (Ovum) را بارور می‌کنند. به اين عمل لقاح (Fertilization) می‌گويند.

  اندازه مهم نيست

  ظاهر آلت جنسی مردانه از فردی به فرد ديگر تفاوت دارد. اين تفاوت ممکن است در رنگ، شکل، اندازه و حالت پوست ختنه‌گاهی باشد. بين وزن، قد، جثه‌ی فرد و اندازه‌ی آلت ارتباطی وجود ندارد. در برخی عکس‌ها آلت تناسلی بزگتر از حالت معمول نمايش داده می‌شود. بيشتر اين عکس‌ها ساختگی است و باعث نگرانی برخی افراد درباره‌ی آلت تناسلی‌شان شده است.

  همه مردان در هر سنی ممکن است اين نگرانی را داشته باشند. جای هيچ‌گونه نگرانی نيست و هر آلتی با هر اندازه‌ای کار خود را به خوبی انجام می‌دهد. برخی اين باور غلط را در خود تقويت می‌کنند که «بزرگتر و کلفت‌تر، بهتر است» و تصور می‌کنند آلت بزرگ باعث افزايش رضايت جنسی زن می‌شود. در واقع، قطر آلت اثر ناچيزی بر رضايت جنسی زن دارد، زيرا ساختمان مهبل به گونه‌ای است که با هر قطری به خوبی سازش پيدا می‌کند.

  اندازه‌ی آلت که عمق نفوذ آن را در مهبل تعيين می‌کند، اهميت چندانی ندارد، زيرا يک سوم نخست مهبل بيشترين پايانه‌های عصبی را دارد و در تحريک جنسی زن نقش اصلی را بازی می‌کند. با وجود اين، اندازه آلت ممکن است از لحاظ روانی برای زن اهميت مثبت يا منفی داشته باشد. از اين رو، برخی زن‌ها آلتی با قطر بيشتر را می‌پسندند. 

  
تسهيلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


کد امنیتی را در کادر بنویسید >
::
دفعات مشاهده: 194782 بار   |   دفعات چاپ: 12172 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 649 بار   |   0 نظر
For Family
Static site map - Persian site map - English site map - Created in 0.061 seconds with 815 queries by AWT YEKTAWEB 2714